Aktüel

Yeni Ekonomi Bakanı Lütfi Elvan Kimdir?

 

2018 genel seçimleri sonrası hazine ve maliye bakanlığı görevine atanan Berat Albayrak’ın sağlık sorunlarını gerekçe göstererek sosyal medya üzerinden yaptığı istifa duyurusundan sonra Maliye Bakanlığı koltuğuna 2016-2018 yılları arasında eski Türkiye Kalkınma Bakanı  olarak görev yapmış Lütfi Elvan getirildi. Lütfü Elvan 58 yaşında iki çoçuk babası ve Zeliha Elvan ile Evli.

Lütfü Elvan’ın siyasi ve eğitim kariyerine bakıldığında İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesini bitiren Elvanİngiltere’de bulunan Leeds Üniversitesi’nde Maden ve Yöneylem Araştırması alanında lisans eğitimini tamamlamış ve Amerika’daki Delaware Üniversitesinde Ekonomi üzerine ikinci lisansını yapmıştır.

Siyaset hayatına Ak parti içerisinde başlayan Lütfü Elvan, 2007 yılında düzenlenen seçimlerde Karaman Milletvekili olarak Mecliste temsil hakkını kazanmıştır. Aynı yıllarda AK Parti Genel Başkanı konumundaki Recep Tayyip Erdoğan’ın  başdanışmanlığı görevini üstlenerek Türkiye-Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu ve AB Başkanlığına seçilmiştir.

Lütfü Elvan Sosyal Medya Hesapları

Çok iyi düzeyde İngilizde bilen Lütfü Elvan sosyal medyayı aktif kullanan siyasetçiler arasında.  twitter.com/lutfielvan    

adresindeki twitter hesabında 347,3 B takipçisi olan Lütfü Elvan’nın sosyal medya hesapları üzerinden gündeme dair gelişmeleri paylaştığı görülmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu