Estetik

Türkiye’de Tercih Edilen Estetik Türleri

Estetik ameliyatları ile uygulamaları artık kadınlar kadar erkekler tarafından da sıkça tercih edilmektedir. İnsanların kusurlu gördüğü şeyleri düzeltmeye çalışarak, daha iyi bir görünüm elde etmek amacıyla başvurduğu estetik uygulamaları ayrıca sağlık sorunları nedeniyle de tercih edilmektedir. Üstelik estetik ameliyatlarının günümüzde hızlı ve basit bir şekilde uygulanabilir olması da talebin artmasına sebep olmuştur. Ülkemizde en sık tercih edilen estetik operasyonları arasında meme estetiği, burun estetiği, liposuction, kulak estetiği, karın germe ameliyatı, kaçla şekillendirme ameliyatı ve göz çevresi estetiği yer almaktadır.

 

 

Karın Germe Ameliyatı 

 

Karın germe ameliyatı, ülkemizde en sık tercih edilen estetik türleri arasında yer almaktadır. Kadınlar özellikler doğum sonrasında karın germe estetiğine başvurmaktadır. Kilo sonrası yağların alınması işlemi sayesinde kadınlar birkaç beden daha zayıf gözükebilmektedir.

 

Burun Estetiği 

 

Burun yapısını güzelleştirmek amacı ile yapılan estetik ameliyatlara burun estetiği adı verilmektedir. Türkiye’de en çok yapılan estetik türü, istatistiklere göre burun estetiğidir. Burun estetiğini öncelikle kadınlar ve ardından da erkekler tercih etmektedir. Burun yapısını şekillendirmek ya da küçültmek amacı ile yapılan burun estetiği, iki binli yılların başından bu yanan en çok tercih edilen estetik türüdür.

 

Meme Estetiği 

 

Burun estetiğinin ardından en çok tercih edilen ikinci estetik türü ise meme estetiğidir. Göğüslerin küçültülmesi işlemi de meme estetiği açısından en çok tercih edilmekte olan işlem çeşididir. Çoğunlukla göğüslerin küçültülmesi ile göğüslerin toparlanması işlemini kapsamakta olan meme estetiği uygulaması genellikle kadınların daha ileriki yaşlarında olan tercihleri arasındadır.

 

Liposuction 

 

Liposuction uygulaması, istenilen şekilde vücudun toparlanmasını sağlamakta olan bir uygulamadır ve en fazla kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Fazla kilolarından şikayetçi olan kadınlar, liposuction uygulamasını kullanarak iyi bir sonuç alabilmektedir. Ayrıca liposuction uygulaması, Türkiye’de en fazla tercih edilen üçüncü estetik ameliyat olarak bilinmektedir.

 

Göz Çevresi Estetiği 

 

Göz çevresi estetiği de diğer estetik uygulamaları gibi en fazla tercih edilen estetik uygulamalar arasında bulunmaktadır. Göz çevresi estetikleri, çoğunlukla düşük göz kusurları gibi sorunların çözülmesini sağlamasının yanı sıra gevşemiş göz torbaları gibi sorunlarda bu estetik uygulaması ile çözülebilmektedir.

 

Estetik ameliyatları ile uygulamaları artık kadınlar kadar erkekler tarafından da sıkça tercih edilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu