Güzellik

Sombre Nedir

Saç modelleri her yıl farklı şekillerde ve modellerde karşımıza çıkıyor. Bu nedenle trend olan bir model sonraki sene yerini farklı yeni bir modele bırakabilir. Ombre bayanlar tarafından çok sevildi ve çok kullanıldı. Fakat şimdilerde ise sombre denilen modeli daha çok duyar olduk. Saçlarda doğallığı seven kişiler tarafından tercih edilen sombre oldukça güzel duruyor. Sombre ombreden farklı olarak saç uçlarına yapılan, görünüm olarak daha doğal ve yumuşak geçişlerin görüldüğü saç bouama uygulamasıdır.

 

Ayrıca sombreyi tercih eden bayanlar ombreye göre sombre de koyu tonları tercih ediyor. Sonra da boya daha çok saçın her yerini eşit bir tonda dağıtılmaya çalışılır. Saçın bazı kısımlarına küçük ışıltılar atılarak kişilerin kendi saç tonlarına uygun bir şekilde renk açılır. Sombrede kişinin saç tonu nasılsa bu saç tonuna uygun ya da biraz daha açık ton tercih edilir.

 

 

Sombre Nasıl Yapılır? 

Sombre Nedir
                                                                                                                              Sombre Nasıl Yapılır

Sonra yaptırmak isteyenler öncelikle bu konuda deneyimli kişi bir tercih etmeleri gerekir. Aksi halde hüsran yaşamak kaçınılmaz olur. Sombre evde de yapılabilecek bir işlem olduğu için isteyenler günü evde deneyebilirler. Fakat profesyonel ve güzel bir görüntü elde etmek isteyenler eşit uzmanından anlamaları gerekir.

 

Sonra işlemine başlamadan önce saçların temiz olması ve düzleştirici yardımı ile düzleştirilmesi işlemin daha iyi ilerlemesine yardımcı olacaktır. Boya işlemi küçük saç tutamları alınarak başlanır. Sombrede tercih edilen boya rengi üst kısımlarda daha koyu tonlarda kullanılırken saçın uç kısımlarında ise bir, iki ton açık tercih edilir. Oldukça doğal bir görüntü elde edilerek kişiler yeni saçları ile kendilerini daha iyi hissederler.

 

Sombre Kullanmanın Avantajları 

 

Günümüzde bayanlar arasında yaygın bir şekilde tercih edilen sombre ile bayanlar modayı yakından takip ederler. Sombre kullanmanın birçok artısı bulunur. Sombre diğer modellere göre kolay bir uygulama olmakla beraber saçta kullanılan boyanın dibinin görünme sürecini uzatır. Bu modelle beraber saç yapılan işlemler sonucunda daha az yıpranır. Sombrenin en önemli avantajı ise saçların hareketli ve doğal bir şekilde görünmesini sağladığı gibi uzun süre parlak bir şekilde kullanılır. Doğal görüntüsü saçın, sanki güneşte açılmış gibi durmasına neden olur. Yapılan sonra ile beraber ışıltılı saçlar ortaya çıkar.

 

Ombre İle Sombre Arasındaki Farklar 

 

Ombre ve sombre isminden de anlaşılacağı üzere birbirine yakın iki saç modelidir. Fakat sombre ombreye göre daha koyu tonlarda tercih edilir. Bu sebeple sombre daha doğal ve ışıltılı durur. Yani sombre, ombrenin daha hafif ve geçişli halidir de denilebilir. Çünkü sombrede keskin geçişler yoktur.

 

Saç modelleri her yıl farklı şekillerde ve modellerde karşımıza çıkıyor. Bu nedenle trend olan bir model sonraki sene yerini farklı yeni bir modele bırakabilir. Ombre bayanlar tarafından çok sevildi ve çok kullanıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu