Moda

Sokak Modasının Yeni Trendi Külotlu Çoraplar

Külotlu çorap modelleri kadın giysi modelleri arasında son derece önemli kombin parçalarıdır. Kadınların gündelik yaşamda ve özel davetlerde sıklıkla tercih ettikleri bu çorap modellerini elbise ya da pantolon modelleri ile giyim sağlayabilirsiniz. Özellikle bir gece giysi tamamlayıcı eşyası olarak düşünüldüğü zaman her kadında mutlaka olması gerekir. Kişinin ten rengine ya da sevdiği modellere göre seçim yapabileceği pek çok modeli vardır. Bu modeller arasında çeşitli dantel detaylarının olduğu klasik modeller vardır. Elbise ya da klasik bir etek modeli ile giyim sağlanabilir. Klasik kumaş pantolon modellerinin kısa paça olan tasarımlarında sıklıkla kullanılır. Paça bölümü kısa olduğu için pantolonun rengine uyumlu çorap tercih edilir.

 

Yırtık Kotlar İçin Tarz Çoraplar 

 

Yırtık kot pantolon modelleri için külotlu çoraplar ile sokak stili oluşturulabilir. Aynı zamanda daha dikkat çekici bir kombin modeli olduğu için tercih edilebilir. Pantolon modellerinin üst ya da alt alanlarında dikiş esnasında açılan bu alanlar, giyimde çoraplar ile farklı bir tarz oluşturur. Tarzınız için doğru olan bu çorap modellerini yazın ya da havaların soğumaya başladığı zamanlarda tercih edebilrisiniz. Yaz aylarının serin akşamlarında giyebilirsiniz. Bunun yanı sıra havaların ısınmaya başladığı ilkbahar aylarında da kolay bir kombin modeli olarak tercih edilebilir. Düz ya da delikli pek çok külotlu çorap modeli vardır. Bu çorapların yapısı ince olduğu için ten çorap diye de geçebilir.

 

Pamuklu Çorap Tasarımları

 

İnce çorap modellerine göre yine de azınlık bir topluluk tarafından pamuklu türleri de tercih edilir. Yapı olarak diğerlerine göre kalın bir modeldir. Bu nedenle daha soğuk havalarda kullanılabilir. Bol paçalı ve kısa bir pantolon giymiş olduğunuzda sizi soğuktan koruması için bu kalın çorapları tercih edebilirsiniz. Pratik bir giysi modeli olarak bu çorapların ayak kısımlarında koruyucu tabanlı olan modelleri de vardır. Bu modeller daha çok ince yapıda olan tasarımlarda bulunur. Topuklu ya da klasik ayakkabı giyildiği zaman ayağa daha az zarar vermesi hedeflenir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu