Güzellik

Siyah Sarımsaklı Şampuan

Saçların her an bakımlı ve sağlıklı olabilmesi için piyasada çok sayıda marka ve ürün çeşitleri bulunmaktadır. Doğal yöntemleri her zaman kullandığımız kişisel bakım ürünleriyle bütünleştirmek ve daha rahat kullanmak adına ürünler sunulmaktadır.

 

Siyah sarımsaklı şampuan da bunlardan biridir. Sarımsaklı şampuanlar saç dökülmesine karşı olan faydaları ile geçmişten günümüze gelene kadar bilinmektedir. Saçların yapısını güçlendiren ve hacim kazandıran sarımsağın faydaları oldukça fazladır. Kozmetik firmaları da sarımsağın bin bir türlü faydasını şampuanlarda kullanarak tüketicilerin hizmetine sunmaktadır.

 

 

Bioxcin Siyah Sarımsaklı Şampuan 

 

Kadın tipi saç dökülmesine çözüm sunan, Bioxcin Siyah Sarımsaklı Şampuanın formülünde üç temel aşama bulunuyor. Bu aşamalar; Saç ve saç derisinin korunması, Saç tellerinin güçlendirilerek kalınlaştırılması, Saç ve Saç derisinde oluşan hasarların giderilerek saç dökülmesinin önlenmesi.

 

Bioxcin, Quantum ürünleriyle, pek çok saç problemine karşı inovatif çözümler geliştiriyor. Özellikle erkekler için geliştirdiği saç dökülmesini engelleyen Bioxcin, Quantum serisi hem kadınların hem erkeklerin saç dökülme sorunlarına çözüm üretiyor.

 

Kadınlar özellikle doğumlardan sonra ve menopoz dönemlerinde yaşanan hormonal bazlı değişimler nedeniyle olağandan fazla saç kayıpları sorunları yaşayabiliyor. Kadınlarda saç dökülmesi erkeklerden farklı olarak, saçların seyrekleşerek incelmesi sonucu gerçekleşir.

 

Siyah Sarımsak Şampuanının Faydaları Nelerdir? 

 

Dökülen saçlar her zaman sorun haline gelmiştir. Bu sorundan kurtulmanın en kolay ve etkili yolu siyah sarımsak şampuanıdır. Siyah sarımsak şampuanı sayesinde saçların sayısında bir artış meydana gelerek gürleşmesini sağlar.

 

Bioxcin Quantum Siyah Sarımsaklı Şampuan, içerisinde bulunan maddeler sayesinde saç dökülmelerini önleyici bir bakım sağlıyor. Beyaz sarımsakta bulunan alliin maddesi, sarımsağın özel koşullarda fermente edilmesiyle siyah sarımsakta, S-allycysteine (SAC) maddesine dönüşüyor. SAC, insan vücudunda doğal olarak üretilen bir antioksidan olan Superoxide Dismutase seviyelerini artırıyor.

 

Saç dökülmesi, tüm saç ve saçlı deri sorunlarına bütünsel yaklaşım getiren Bioxcin Quantum Siyah Sarımsaklı Şampuan, düzenli kullanımda yüksek antioksidan özelliğiyle saçı besleyerek güçlendiriyor, dökülmeyen, onarılmış, canlı ve ışıltılı saçlar vaat ediyor. Sebumdan arınan saçlı deri, dökülmeye karşı direnç kazanıyor. Quantum serisindeki tüm şampuanlar gibi Siyah Sarımsaklı Şampuan da mevsim geçişlerinde aynı serinin serumuyla birlikte kullanıldığında saçlara yoğun ve etkili bir bakım yapıyor.

 

Aynı zamanda saçlarda gözle görülür bir şekilde kalınlaşma ve hacim sağlayarak sağlıksız saçlardan kurtulmayı sağlar. Beyaz sarımsağın yaklaşık olarak 2 ay süreyle kurutulmasıyla siyah sarımsak elde edilir. Siyah sarımsağın şampuan formunda kullanılmasıyla kendine has olan keskin kokusundan da eser kalmaz. Siyah sarımsağın içerisinde yer alan doğal vitaminler sayesinde hem saça bakım yapar hem de saçların beslenmesine yardımcı olur.

 

Kepek oluşumunu önlemede ve saçlara parlaklık kazandırmak konusunda da oldukça başarılı bir üründür. Siyah sarımsak şampuanını kullananlarda gözle görülür derecede değişiklik fark edilmektedir. Güzelliğin göstergesi saçları ön plana çıkarmanın yolu sağlıklı ve bakımlı saçlardan geçer.

 

Siyah sarımsaklı şampuan da bunlardan biridir. Sarımsaklı şampuanlar saç dökülmesine karşı olan faydaları ile geçmişten günümüze gelene kadar bilinmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu