Güzellik

Sevgiliniz İle Buluşurken Makyajınızı Nasıl Ayarlamalısınız

Kadınlar yüzyıllar boyunca güzelleşmenin yolunu aramışlar, antik çağlardan bu yana her yöntemi denemiş ve kendilerine özgü birçok güzellik yöntemi keşfetmişlerdir. Bu güzellik yöntemleri günümüzde makyaj adı altında bütünleşmiş ve kadınların ilgi odağı haline gelmiştir. Birçok kadın günlük hayatları sırasında makyaj yapmakta ve bu makyajı daha çok dışarı çıkarken uygulamaktadırlar. Öyle ki makyaj modası yalnızca bir moda olmaktan çıkmış ve bir profesyonel bir uğraş haline gelmiştir. Bu anlamda makyaj yapmanın da kendine has püf noktaları bulunmaktadır.

 

Makyaj Yapılacak Yüzün Temiz Olması Her Şeyden Önemlidir 

 

Sevgiliniz ile buluşurken yapacağınız makyajın ön koşulu makyajın yapılacağı yüzün bütün kirlerden arındırılmış olması ve tertemiz görünmesidir. Tertemiz olmayan bir cildin üzerine ne sürülse kusacak ve pul pul bir görüntü ile karşılaşılacaktır. Bu nedenle cildin öncelikle bir cilt temizleyicisi ile temizlenmesi ve ardından nemlendirilmesi gerekir. Yüzün üzerinde göz ya da cilt namına hiçbir makyaj kalıntısının olmaması gerekir. Bunun nedeni yüz üzerine yapılacak makyajın cilde daha iyi tutunmasını sağlamaktır. Temiz yüz nemlendirildikten sonra makyajın kalıcı olması isteniyor ise yüzün üzerine az miktarda makyaj bazı sürülmeli ve iyice dağıtılmalıdır. Makyaj bazı, yüz üzerine uygulanacak olan makyajın daha iyi cilde tutunmasını ve her yere eşit dağılarak güzel bir görünüm vermesini sağlar.

 

Doğru Renk Fondöten Seçimi Yapılmalıdır 

 

Sıra yüze fondöten uygulamaya geldiğinde en doğru seçimi yapabilmek oldukça önemlidir. Yüz üzerinde fondötenin sırıtmaması için cilt ile uyumlu olan doğru rengin seçilmesi ve rengin cilde tutunması gerekir. Açık renkli bir fondöten sürüldüğü takdirde cildin kendi rengi ile uyum sağlanamamış olunur ve yüz üzerinde nahoş bir görüntüye sebebiyet verir. Eğer cildin var olan renginden koyu bir renk seçimi yapılır ve yüz geneline sürülürse yüz ile uyuşmayan bir görüntü yine oluşmuş olur ve makyajın temeli yanlış şekilde atılmış olur. Bu nedenle en doğru işlem cildin rengine ve alt tonuna en yakın olan rengin seçilmesidir. Sevgiliniz ile buluşacağınız zaman yüzünüzün doğal durmasını istiyorsanız muhakkak cildinizin rengine uygun fondöten seçin.

 

Göz Makyajı Sade Ama Şık Göstermelidir 

 

Göz makyajı ve cilt makyajı makyajın bütününü tamamlayan iki önemli unsurdur. Sevgiliniz ile buluşmadan önce cilt makyajına önem vermeniz gerektiği kadar göz makyajına da önem vermeniz ve özenmeniz gerekir. Göz makyajının en önemli unsuru ise göz kapatıcısının gözaltı rengine yakın olması ve gözaltına iyice yedirilmesidir. Aynı zamanda göz altı kapatıcısının rengi fondöten ile buluştuğunda da absürt bir renk ortaya çıkmamalı, iki cilt kapatıcısının rengi birbiri ile uyumlu olmalıdır. Eğer sevgiliniz ile buluşmanızda sade ama havalı olmak istiyorsanız göz farınızı günlük renklerde seçin ama gölgelendirme yapmayı unutmayın, bunu yapmak sizi hem sade hem de şık gösterecek ve güzel bakışlara sahip olmanızı sağlayacak.

 

Kadınlar yüzyıllar boyunca güzelleşmenin yolunu aramışlar, antik çağlardan bu yana her yöntemi denemiş ve kendilerine özgü birçok güzellik yöntemi keşfetmişlerdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu