Güzellik

Saçlardaki Beyazları Gizlemenin Yolları

 

Saçlarınızın beyazlaması her ne kadar yaşlanmanın belirtisi olsa da,  çoğunlukla streste kalmanın da  yarattığı bir durum olabilmektedir.  Genellikle bu genetik bir durumda olabilmekte, 35 yaş kadar erken dönemde bir zaman diliminde de başlayabilmektedir. Saçların erken beyazlamasının sebebi ise melanin adlı saça rengini veren pigmentin üretiminin azalmasıdır. Genel olarak birçok bayanın saçlarında  erken beyazlama görülmektedir. Bunun yanı sıra her üç kadından biri saçını boyatmaktadır. Genellikle saçı beyazlayan kişilerin beyaz saçlarını kapatmanın yolları bulunmaktadır. Normal olarak ön taraflarda beyazlık var ise saçı boyatmanız gerekmektedir. Ayrıca saç bakımı her zaman gereklidir.  Ayrıca güzel bir görünüm sağlamaktadır.

 

Saçtaki Beyazları Kapatmanın Önemi 

 

Çoğu bayanlar saçlarını açık sarı renge boya yaptırabiliyor ve  beyaz saçlarını rahatlıkla kapatabilmektedir. Açık sarılar beyaza yakın renkler olduğu için beyaz saçlar arada kaybolmaktadır. Ayrıca sarı renkler daha fazla bakım gerektiren saçlardır. Sarı saçlarda genellikle dip boyası geldiğinde olduğunca boya gerektiği ortaya çıkmaktadır. Ayrıca saç bandı ve de fular takarak da saçlarınızda ki beyazlıkları gizleyebilirsiniz. Saç aksesuarları takmanız da yarar var. Saçlarda oluşan beyazlar daha çok boya ve kına gibi maddelerle kolayca kapanabiliyor.

 

Saçtaki Beyazları Kapatmanın Yöntemleri 

 

Saçlarınızda ki beyazları kapatmak için özellikle saçlarınızı dalgalı hacimli yapmanızda yarar vardır. Hacimli ve dağınık saçlarda beyazlar görünmez. Saça su dalgası yapmakta saç diplerinin dik  durmasını sağladığı için diplerin görünümünü minimuma indirmektedir. Ayrıca saç boyatmak istemeyen kişiler için de dilerseniz saçınıza kahkül kestirerek saçınızın beyazını kapatabilirsiniz. Özellikle saçınızı açık ve düzleştirmeden kullanın yoğun bir beyazınız var ise dalgalı kullanın. Hacimli saçlarda beyaz saçlar kesinlikle daha az fark edilmektedir.

 

Saçtaki Beyazların Artışını Önlemek 

 

Beyazınız yeni çıkmış ise sakın koparmayınız duyumlara göre kopardığınız saçın yerine daha fazla beyaz saç çıkmaktadır. Kişiden kişiye bu fark edilmektedir bazı kişilerde beyaz saç uzun bir süre çıkmaya da bilmektedir. Genellikle ilaçlarda  saçınızın grileşmesine sebep olan faktörlerdendir. Özellikle koyu saçlarda beyazlar ön plana çıkmaktadır. Bu yüzden sarı renklerde pek gözükmemektedir. Spreyler de beyazları kapatmanın önemli yöntemlerinden biridir. Özellikle beyazı az olanlar boya gibi kimyasallar yerine bu spreylerden faydalanabilirler.

 

Saçlarınızın beyazlaması her ne kadar yaşlanmanın belirtisi olsa da, çoğunlukla streste kalmanın da yarattığı bir durum olabilmektedir. Genellikle bu genetik bir durumda olabilmekte, 35 yaş kadar erken dönemde bir zaman diliminde de başlayabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu