Güzellik

Saç Botoksu Nedir

Saç, kişilerin dış görünüşlerini tamamlayan en önemli özelliklerinden biridir. Dolgun, parlak ve sağlıklı saçlara herkes sahip olmayı arzu eder. Ancak saçlar gün içerisinde terleme, doğal yapısı ve dış etkenlerden dolayı her zaman evde yaptığımız veya kuaförde işlem yaptırdığımız gibi kalmaz. Bu yüzden gelişen teknolojilerle birlikte kuaförlerde ve sağlık merkezlerinde saç botoksu işlemleri gerçekleştirilmektedir. Saç botoksu nedir? Hemen herkesin merak ettiği konulardandır.

 

 

Saç Botoksu İçerisinde Hangi Vitaminler Bulunmaktadır? 

 

Saç botoksu özellikle son dönemlerde kadınlar için sıkça tercih edilen bir işlem olmaya başlamıştır. Botoks’un toplum içerisinde bilinen algısının yanı sıra saç botoksu normal botoks işleminden tamamen farklıdır. İçerisinde kullanılan maddeler de vücuda uygulanan maddelerden farklıdır. Saç botoksu yıpranmış saçları eski sağlıklı günlerine kavuşturmak için yapılan bir işlemdir. Saç botoksu nedir? Sorusunun net karşılığı saçın tedavi edilmesidir. Normal botoksla karıştırılmasının nedeni ise saçlardaki kırışıklığın önüne geçmesidir.  Saç botoksunun içinde bulunan vitaminler ve maddeler ise şu şekildedir: E vitamini, B5 vitamini, Hindistan cevizi yağı, Argan yağı, Glioksilik asit ve kolajen kompleksidir.

 

Saç Botoksu Yapıldıktan Sonra Ne Kadar Sürede Etkisini Kaybeder? 

 

Saç bakımında keratin uygulaması kadar popüler bir uygulama haline gelen saç botoksu hem merkezlerde hem de evlerde yapılabilen bir uygulamadır. Ancak evde saç botoksu bakımı yapacaksanız burada kullandığınız ürünlerin doğru ve kaliteli olmasının yanı sıra uygulama sırasının da doğruluğu çok önemlidir. Eğer kullanacağınız ürünler kalitesiz ürünler ise saçınıza büyük zarar verebilirsiniz. Saç botoksu nedir ve uygulama süresi nedir sorusunun cevabı ise 2 ila 4 ay arasında değişiklik gösterir. Etkisinin kalma süresi için net bir tarih söylenemez. Bunun nedeni de her kişinin saç yapısının farklılık göstermesidir. Ancak saç botoksu uygulamasından sonra kullanacağınız ürünlere dikkat ederek bu süreyi uzatabilirsiniz. Bu yüzden sülfatsız şampuan kullanmalısınız. Aksi halde normal şampuanlar içerisinde yer alan tuz oranı botoksun etkisinin daha kısa süreli olmasına yol açar.

 

Saç Botoksu Saça Zarar Verir Mi? 

 

Saç botoksu uygulaması doğru ürünlerle doğru bir şekilde uygulandığı takdirde saça herhangi bir zarar vermez çünkü içerisindeki maddeler zararlı maddeler değildir. Fakat içerisindeki maddelere alerjiniz olabilir. Cilt tahrişi testi yaptırmaya ihtiyaç duyabilirsiniz.

 

Saç Botoksu Kimlere Uygulanabilir? 

 

Yıpranmış saçların bakımı için saç botoksu uygulaması rahatlıkla tercih edilebilir. Saçı tedavi ederken aynı zamanda saç görüntüsünün düzelmesine de yardımcı olur. Saçları yumuşatır, kabarık görüntüsünü engeller ve saçta zarar gören saç tellerini düzeltir. Bazı saç tiplerine saç botoksu uygulanmayabilir. Saç botoksu yaptırılabilecek saç yapıları şunlardır: Kalın telli, ince telli, düz, uçları çatallaşmış, kıvırcık saçlar. Bunun yanı sıra düzleştirici, maşa ve boyadan kaynaklanan çok fazla işlem gördüğü için zarar gören saçların düzelmesi için de saç botoksu işlemi uygulanır.

 

Saç, kişilerin dış görünüşlerini tamamlayan en önemli özelliklerinden biridir. Dolgun, parlak ve sağlıklı saçlara herkes sahip olmayı arzu eder.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu