Moda

Pırlanta Safir Küpeler

Pırlantalar takı anlamında en çok kullanılan türlerdir. Hem dayanıklı hem de şık görünümlü olmaları bunda en büyük etmendir. Bunun yanında bu türler içerisinde yer alan safir küpeler estetik açıdan çok daha üst düzey imkanlar sağlar. Değerli olmaları sebebi ile karat miktarları yüksektir. Bu modeller içerisinde en çok dikkat çeken 2.15 CT pırlanta safir küpe mavi rengin çok koyu şekilli hali ile hazırlanan küpelerdir. Karat miktarı 2.10 gram olan bu ürünler bayanların en çok hoşlandıkları modeller içindedir.

 

Pırlanta Safir Küpeler Neden Değerli? 

 

Pırlanta Safir Küpeler Neden Değerli

Özellikle bulunması zor olan safir maddesinden yapıldıkları için hem özel hem de yüksek fiyatlıdırlar. Bunun yanında birçok çeşidi ile istenilen şekillerde satın alıp fiyat aralığını kendiniz belirleyebilirsiniz. Son derece berrak yapıları ile bu ürünler içerisinde en kalitelisi olan 9.72 CT pırlanta safir küpeler oldukça hoş görünümlü ve büyüklerdir. Karat değeri 7.68 CT olan küpeler orta derece olup şık görünümü ile kadınları büyüler. Takı alanında belki de en güzel ve en kaliteli üründür. Küpe çeşitleri içerisinde birçok kadın tarafından hem fiyat uygunluğu hem de orta dereceli olmasıyla tercih edilir.

 

Pırlanta Safir Küpeler Neden Tercih Edilirler? 

 

Hem şık hem de güzel görünümleri ile bu küpelerin oldukça fazla tercih edilme nedenleri vardır. Özellikle yapıları sebebi ile ilgi çekici olmaları ve aynı zamanda safirden yapılmaları öncelikli nedenlerdir. Pırlanta safir küpeler oldukça şık yapıları ile bilinirler. Safir ise çok nadir bulunan bir madendir. Bu sebeple insanlar bu küpelere ilgi duyarlar. Karat değeri diğer küpelere göre biraz daha az olması ile birlikte bazı türlerinde ise oldukça yüksek değerler görmek mümkün olmaktadır.

 

Pırlanta Safir Küpe Çeşitleri 

 

Pırlanta safir küpeler elmaslardan sonra en çok tercih edilen madenli ürünlerden birisidir. Safir berrak ve dikkat çekici tonlarda renkler ile karşımıza çıkar. Bu sebeple estetik anlamda kadınları büyüleme gibi bir özelliği ile onları kendisine doğru çekme olasılıkları yüksektir. Özellikle 3.33 CT safir küpeler hem karat değerleri hem de boyutları sebebi ile orta seviyeli bir üründür. 14 ayar olan bu ürün 2.76 gram ağırlığındadır. Bu ürünler kaliteleri sebebi ile tercih edilirken, sorun çıkması halinde destek almanız için garanti imkanlarına da sahiptir.

 

Pırlantalar takı anlamında en çok kullanılan türlerdir. Hem dayanıklı hem de şık görünümlü olmaları bunda en büyük etmendir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu