Sağlık

Online Terapi Nedir Ne İşe Yarar

Online terapi kişilere ruh sağlıklarını düzeltebilecek olan desteğin internet ortamı üzerinden online bir şekilde sunulması sağlanan hizmettir. Online terapi metotlarında hizmeti veren kişi online terapi üzerine uzmanlaşmış kişilerden olmalıdır. Online terapi seansları sesli, mesaj ve görüntülü video şeklinde gerçekleşmektedir. Güvenli ve kişinin kendini nasıl rahat hissettiğine bağlı olarak yapılan görüşmeler tamamen danışan ve danışman arasında olan bağ ile yapılır.

 

 

Online Terapiyi Tercih Etme Sebepleri 

 

Yüz yüze yapılan terapilerden ayıran en önemli özellikleri kişiler arasında olan terapinin zaman, mekan ve terapi ortamının farklı seçeneklerle oluşmasıdır. O anlık ortam hangisine uygun ve danışan nasıl istiyorsa o şekilde bir terapi gerçekleştirilir. Birisi ile konuşma ihtiyacı duyduğunuz zaman ev terapi almanızı hissettiğiniz an zaman ve mekan fark etmeden duygusal destek sağlayan kişiler online terapi alanında uzmanlaşmış kişilerden olmalıdır. Bu konuya dikkat etmeniz gereklidir ve uzman olmayan kişileri tercih etmemelisiniz. Ruh sağlığınızı emanet edeceğiniz kişinin sizi rahatlatıyor yorum yapmadan sadece dinleyerek size doğru olanı gösteriyor, tarafsız bir tutum sergiliyor olması önemlidir. Uzman terapistler tarafından oluşturulmuş olan online terapi platformları uygun fiyatlı hizmet veren danışmanlıklardır. Online terapi yapacak olan uzmanların diplomaları olmalı ve tecrübe sahibi olmalıdır.

 

İlgili Link: Saçta Kepeklenme Neden Olur

 

Ulaşım Ve Engelli Sorunu 

 

Kırsal bölgelerde yaşayan ya da şehir hayatından uzak olan kişiler için online terapi en verimli yol olacaktır. Mekan için bir yere gitmek gerekmeden ve online bir şekilde internet üzerinden yapılan terapi fayda sağlayacaktır. Coğrafi konum neresi olursa olsun iletişim sağlanacak ve terapi hizmeti alınmaya devam edilebilecektir. Engelli bir birey ise terapi görmek için terapi merkezine gitmekte zorlanır ve en kolay yolu online terapi almasıdır.

 

Terapi sayesinde kişiler kendilerini daha güvende hissederek sorunlarından uzaklaşır. Terapi hizmetleri online olması işlemlerin daha hızlı ve güvenli olmasını sağlayacaktır. Kişi kendi gizliliğini kendisi belirlediği gibi zaman ve saat kavramını da kendisi belirleyebilir. Uzman terapistler randevu ayarlanırken kişiyle gece ya da gündüz fark etmeden görüşme sağlayacağının bilgisini verecektir.

 

Online terapi kişilere ruh sağlıklarını düzeltebilecek olan desteğin internet ortamı üzerinden online bir şekilde sunulması sağlanan hizmettir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu