Güzellik

Nikâh Saç Modelleri

Nikâh insanların en güzel ve en özel günlerinden biridir. Nikâh gününün hiçbir sorun çıkmadan sorunsuz geçmesi çiftlerin en büyük kaygılarından biridir. Özellikle kadınlar nikâh günü öncesinden giyecekleri kıyafete ve saç modellerine karar verirler. Nikâh saç modelleri için pek çok seçenek bulunur. Çok klasik saç modelleri bulunurken daha spor saç modelleri de bulunur. Kıyafete hangi saç modeli uygunsa onu seçmek gerekir. Daha çok topuz ya da bol örgüler tercih edilir. Son zamanlarda en çok tercih edilen saç modeli bol örgüler ve içerisinde çeşitli aksesuarlar kullanılır. Nikâh için saç modellerinden bir kaçı aşağıda verilmiş bulunmaktadır.

 

 

Bol Örgüler İle Gösterişli Bir Model 

 

Son derece şık ve zarif görünen bol örgü saç modelleri nikâh saç modelleri arasında ilk sırada yer alır. Özellikle son yıllarda en fazla tercih edilen nikâh saç modelleri için bol örgüler son derece ideal olacaktır. Aynı zamanda bu örgüler içerisine çeşitli aksesuarlar eklenerek daha şık ve güzel bir görünüm yakalamak mümkün olacaktır. Düz beyaz ve şık bir gelinlik ile en ideal saç modeli bol örgülerdir. Sırt dekoltesi bulunan abiyeler ve gelinlikler ile en uyumlu saç modeli olmuştur. Aynı zamanda bu saç modeline zarif taçlar da çok uygun olmaktadır. Daha şık bir görünüm yakalamak mümkündür. Ters örgü bol örgüler arasında en şık duran örgüdür.

 

Topuz İle Şık Bir Tasarım 

 

Topuz her an her yere uyabilecek bir saç modelidir. Çok farklı çeşitte topuz modeli yer alır. Nikâh saç modelleri için en ideal tercihler arasında topuz modelleri çok önemli bir yer taşır. Özellikle ensede yapılan topuzlar nikâh için çok ideal olacaktır. İsteğe göre dağınık topuz ya da düz topuz yapmak mümkün olacaktır. Topuz saç modellerini en iyi tamamlayan aksesuarlar olmaktadır. Aksesuarsız topuz bir saç yarım kalmış bir saç gibi görülür.

 

Dalgalı Açık Saçlar  


Nikâh
 saç modelleri arasında en çok tercih edilen saç modellerinden biri de dalgalı açık saçlar olmaktadır. Özellikle su dalgası yapılan saçlar açık bırakılarak küçük aksesuarlarla süslenebilir. Bu şekilde saçlar çok daha canlı görünecektir. Özellikle boyalı saçlarda dalgalı açık saç modelleri çok ideal olacaktır. Tamamen açık olmasını istemeyen kişiler bir tutamını arkaya doğru toplayabilir. Aynı zamanda dekolteli kıyafetler ile en çok yakışan saç modelleri açık dalgalı saç modelleridir. Tamamen dalga yapılabildiği gibi sadece saçın uçlarına da dalgalar vermek mümkün olacaktır. Her ikisi de nikâh için çok uygundur.

 

Nikâh insanların en güzel ve en özel günlerinden biridir. Nikâh gününün hiçbir sorun çıkmadan sorunsuz geçmesi çiftlerin en büyük kaygılarından biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu