Aktüel

Masterchef Tanya Kilitkayalı Kimdir

Tanya Kilitkayalı, Masterchef Türkiye 2020 sezonunda rakipleri ile yarışan ve yaptığı yemeklerle isminden söz ettiren yarışmacı olarak programda yer almıştır. Yarışmanın ilk takım kaptanı olarak diğer arkadaşlarına üstünlük sağlayan Tanya Kilitkayalı, öğretim görevlisi olarak akademik hayatına devam etmektedir. Aile işletmesinde yöresel lezzetler hazırlayan Tanya Kilitkayalı, yemek konusundaki becerisi ve deneyimine daha önceden ailece hizmet ettikleri işletmede başlamıştır.

 

 

Tanya Kilitkayalı’nın Mesleği 

 

26 yaşında bir akademisyen olan Tanya Kilitkayalı, Masterchef programına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden katılmıştır. Üniversite eğitimini, Doğu Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi’nin Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nde tamamlayarak mezun olmuştur.

 

Masterchef Tanya Kilitkayalı’nın Yemek Yapma Becerisi ve Geçmişi 

 

Çocukluk yaşlarından beri annesi ile birlikte yemek yapan Tanya Kilitkayalı, Kilitkaya köyünde bir aile işletmesinde yöreye ait lezzetleri ve tatları hazırlayarak yemek yapma becerisini her geçen gün geliştirerek ileri seviyeye taşımıştır.

 

Kuzey Kıbrıs’ta Garavolli ve Bar mutfağında yöresel tatlılar hazırlamaktadır. Bu becerisi ve yeteneğini Türkiye’de ve dünyada geniş kitleye duyurmak için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Masterchef Türkiye 2020 programına katılmaya karar vermiştir. Bu programda en iyi tulumba tatlısını yapan isim olarak yarışmacılar arasında yer almıştır.

 

Tanya Kilitkayalı’nın Masterchef Programı Serüveni 

 

Türkiye’de popüler yarışma programlarından olan Masterchef Türkiye Programı, birbirinden yetenekli ve lezzetli yemekler ile birlikte farklı tatlılar yapan birçok yarışmacıyı ağırlayarak bu yarışmacıların yemek konusundaki yeteneklerini sergiledikleri bir program olarak TV8 ekranlarında yayın hayatına devam etmektedir.

 

Masterchef Türkiye 2020 sezonunda yarışmacılar içerisinde yer alan Kilitkayalı, yarışmacılar arasında en iyi tulumba tatlısı yapan isim olarak ön plana çıkmış ve ilk hafta mavi takım kaptanı olarak yarışmada yer almıştır. Yarışmada İspanyol kültürüne ait Gazpacho-soğuk domates çorbasını 15 dakika içerisinde yaparak programın jürilerinden tam onay almıştır. Ailece işlettikleri restoranda aşçı olarak hizmet eden Tanya Kilitkayalı, yemek konusundaki becerisini Masterchef programında sergilemektedir.

 

Tanya Kilitkayalı Masterchef 2020 Programında Final Turunda 

 

Yarışmacılar içerisinde yer alan Tanya Kilitkayalı, ilk turda yaptığı yemek ile jüri üyelerini etkileyerek final turuna çıkmıştır. Şefler, yarışmacılardan Gazpacho (soğuk domates çorbası) yapmalarını istedi ve yarışmacılar içerisinde 15 dakikalık sürede bu çorbayı en iyi şekilde servis eden ve hazırlayan isim olarak bir üst tura çıkmayı başardı.

 

Final turunda hazırladığı yemekler ile yarışmaya katılan ana kadro içerisinde, 10.isim oldu. Programın ilerleyen bölümlerinde farklı lezzetler ve bu lezzetler ile birlikte servis yetenekleriyle yarışmacılar, seyircilerin karşısına çıkacaklardır.

 

Tanya Kilitkayalı, Masterchef Türkiye 2020 sezonunda rakipleri ile yarışan ve yaptığı yemeklerle isminden söz ettiren yarışmacı olarak programda yer almıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu