Aktüel

Masterchef Berk İlter Kimdir

Masterchef Türkiye 2020 programına katılan Berk İlter, yarışmaya İstanbul’da katılan aslen Tokat’lı olan bir aşçıdır. Berk İlter, eğitimini yurtdışında almış ve yemek yapma konusundaki ilgisini yarışma programına katılarak becerilerini göstermeye karar vermiştir.

 

13 yaşından beri mutfaklarda yemek yapan Berk İlter, yarışmaya katıldıktan sonra ilk turda General Tso Chicken yemeğini yapmış ve jüriden 3 evet alarak bir üst tura çıkmaya hak kazanmıştır. Yaşı itibari ile genç bir yarışmacı olan Berk İlter, yaptığı yemekler ile tam not alarak Masterchef 2020 final turunda son 16 kişi içerisinde 11. kişi olarak ismini yazdırmıştır.

 

Berk İlter’in Eğitim Hayatı 

 

Berk İlter'in Eğitimi

 

Berk İlter, 20 yaşında genç bir aşçı olarak yarışmaya katılmıştır. Eğitimini Türkiye’de alarak aşçılık eğitimi konusunda daha iyi bir seviyeye yükselmek için Fransa’ya gitmiştir. Eğitimi devam ederken, İtalya ve İsviçre ülkelerinde de büyük restoranlarda staj yaparak eğitim almıştır.

 

Aşçılık konusundaki beceri ve yeteneklerini sergilemek için ve farklı lezzetleri ve tatları sergilemek amacıyla Masterchef Türkiye 2020 programına katılmaya karar vermiştir. Katıldığı bu yarışmada jüri üyelerini etkileyerek bir üst tura çıkmayı başarmıştır. Sosyal medyayı aktif halde kullanmakta, aynı zamanda hazırladığı yemek videolarını paylaştığı bir YouTube kanalı bulunmaktadır.

 

Berk İlter’in Masterchef Programındaki Serüveni 

 

Masterchef Türkiye programında iddialı yarışmacılar içerisinde yer alan Berk İlter, yarışmanın ilk turunda Çin yemeği ve pilav yaptı. İlk turda jüri üyelerini etkileyerek 3 evet oyu alarak bir üst tura çıktı. Yarışmanın konseptinde yer alan üçlü düello da Baran ve Erman Can ile eşleşen Berk İlter, şefler tarafından yapılması istenen dana pikata, kapari sos ve enginar püresi yemeklerini hazırlayarak rakiplerini geride bıraktı. Şeflerin istediği bu yemekleri en iyi şekilde servis etmiştir.

 

Yarışmanın final turunda ise yapılması istenen lazanya yemeği hazırlamada başarılı olan Kayhan, Celal, Uğur, Eray, Gülşah ile birlikte 6. isim Berk oldu. Final turunun ikinci aşamasında, ana malzemesi un ve şeker olan bir tatlı yapılması istendi ve bu aşamada en iyi tatlı yapan ve servis eden kişi olarak Berk İlter ana kadroya girmeyi başardı. Yarışmanın ilerleyen bölümlerinde rakipler içerisinde istenen bir yemeği istediği gibi hazırlayamayarak yarışmada elenen ikinci yarışmacı olan Berk İlter, yarışmaya veda etti.

 

Masterchef Berk İlter’in Sosyal Medya Hesapları 

 

Sosyal medyayı aktif halde kullanılan Berk İlter, hazırladığı yemekleri YouTube kanalında takipçileri ile paylaşıyor. Farklı lezzetler ve tatlar ile birlikte yemek kültüründe çeşitli yemekleri hazırlayan ve instagramda paylaştığı videoları takip eden yaklaşık 12000 takipçisi var.

 

Masterchef Türkiye 2020 programına katılan Berk İlter, yarışmaya İstanbul’da katılan aslen Tokat’lı olan bir aşçıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu