Aktüel

Masterchef Barbaros Kimdir

Masterchef Barbaros Yoloğlu, Samsun’un Alaçam ilçesinde doğmuştur. Birçok spor dalı ile yakından ilgilenmiştir. Masterchef 2020 kadrosuna adını yazdıran Barbaros Yoloğlu, 28 yaşındadır. Genç yarışmacı, lise yıllarında güreş sporu ile yakından ilgilenmiştir. Güreşi bıraktıktan sonra turizm lisesine kayıt yaptırmıştır. Yarışmacı, pek çok turizm bölgesinde stajyer öğrenci olarak çalışmıştır. Daha sonra üniversite eğitimi için Erzurum’a gitmiştir.

 

Erzurum’da kaldığı süre boyunca çalışmaya ara vermiştir. Yemek yapmayı çok seven Barbaros Yoloğlu, yaklaşık 2 senedir mutfakta çalışmaya devam etmektedir. İyi bir aşçı olmak için ve hedeflerine ulaşmak için Masterchef’e katılmıştır. Yarışmaya katılmadan önce Muğla Bodrum’da bir restorantta aşçılık yapmaktaydı. Yarışmacı, özellikle et yemekleri ve ans yemeklerde büyük bir başarı göstermektedir. Yarışmada, farklı tür yemekleri de yapabildiğini belirtmiştir.

 

Barbaros Yoloğlu’nun Masterchef Serüveni 

 

Barbaros Yoloğlu’nun Masterchef Serüveni Nedir

 

Masterchef programı, TV8 ekranlarında yayınlanan ve izleyicinin oldukça dikkatini çeken bir yarışma programıdır. Bu programda, yarışmacılar yemek yaparak kendi yeteneklerini kanıtlamaya çalışmaktadır. Masterchef ekibi içerisinde bu yıl oldukça iddialı ve başarılı bir aşçı olan Barbaros Yoloğlu’da bulunur. Masterchef programına katılan Barbaros, yarışmaya girer girmez iddialı sözleri ve yemekleri ile yarışmanın en gözde yarışmacısı haline gelmiştir.

 

Masterchef Türkiye’de, ilk 16’lı kadroya dâhil olabilmek için bazı etapların geçilmesi gerekir. Barbaros Yoloğlu, kadronun oluşturulmasında 9. yarışmacı olarak gruptaki yerini almıştır. İlk etapta başarılı olan yarışmacı, iki grupta yarışmaya başladı. İkinci grupta yarışan arkadaşlarından başarılı olan ilk kişi olarak kadroya dâhil oldu. İlk 16’lık kadroda yerini alan Barbaros, halen yarışmada başarılı bir şekilde devam etmektedir.

 

İlgili Link: İlk 40 Gün Bedeninizde Neler Oluyor

 

Barboros Yoloğlu İlk Masterchef Kaptanlığı 

 

10 Ağustos günü Masterchef 2020 kadrosuna dâhil olan Barbaros, oldukça başarılı ve yetenekli bir yarışmacıdır. Yarışmanın jüri üyeliğini; dünyaca ünlü aşçılar Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu yapmaktadır. Barbaros Yoloğlu, yarışmanın 7 haftasında kırmızı takım kaptanlığını üstlenmiştir. Yarışmanın diğer bir iddialı yarışmacısı Serhat ise mavi takım kaptanı olmuştur. Mavi takım kaptanı Serhat, kırmızı takım kaptanlığına Barbaros’u seçmiştir.

 

Yarışma boyunca Barbaros ve Serhat’ın arkadaşlığı ve uyumu seyircilerin dikkatini çekmeye devam etmektedir. Her iki takım kaptanı da gruplarını oluşturarak 1 hafta boyunca mücadele edecekler. Barbaros Yoloğlu, yarışmadaki arkadaşlarıyla çok iyi anlaşmaktadır. Masterchef Barbaros’un, sosyal medyada çok fazla takipçisi ve destekleyicisi var. Masterchef Türkiye 2020’nin en iyi yarışmacıları arasında yer alan Barbaros, ilk üçe kalacak isimlerden biri olarak gösteriliyor.

 

Masterchef Barbaros Yoloğlu, Samsun’un Alaçam ilçesinde doğmuştur. Birçok spor dalı ile yakından ilgilenmiştir. Masterchef 2020 kadrosuna adını yazdıran Barbaros Yoloğlu, 28 yaşındadır. Genç yarışmacı, lise yıllarında güreş sporu ile yakından ilgilenmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu