Güzellik

Makyaj Temizleme Yağı

Makyaj artık günümüzde sadece kadınların yaptığı bir uygulama değil artık erkeklerinde yaptığı bir uygulama, günlük dışarıya gezmeye giderken, evde otururken, işe giderken, evlenirken, film çekimlerinde her yerde makyaj insanların olmazsa olmazıdır. Bu makyaj ürünlerini kullanıp yapılan çok çeşitli makyajlar, yapıldıktan sonra nasıl çıkarılır. En kolay yöntem yıkamak olsa da çoğu makyaj ürününün en büyük özelliği su ile çıkmaması ve dayanıklı olmasıdır. Makyaj temizleme yağı bu durumlarda kullanılacak en iyi üründür.

 

 

Nuxe Misel Makyaj Temizleme Yağı  

 

Petales De Rose serisinin yeni ürünlerinden olan Misel makyaj temizleme yağı, etkili bir bakım ürünü olarak dikkat çekiyor. Özellikle hassas ciltlerde ipeksi bir cilt görünümü elde etmenizi sağlayan yağın içinde inde organik aspir yağı ve gül yağı özütleri, bulunuyor.

 

Nuxe Misel Makyaj Temizleme Yağı ciltte gün içinde oluşan kırıntıları , makyaj malzemelerinin etkilerini toz ve kir tabakalarını temizlerken aynı zamanda cildin hidrolipid tabakasını korur.

 

Nuxe Misel Makyaj Temizleme Yağı içerisinde Rosa Centifolia güllerinden elde edilen gül yağı ve gül yağının içerisinde bulunan zengin asitler kullanılıyor. Kozmetik sektöründe kullanımına sıkça rastlanılan aspir yağı ise, organik tarımla yetiştirilen aspir çiçeklerinden elde edilen çekirdeklerden çıkarılıyor. Soğuk sıkım tekniğiyle elde edilen organik yağ, zengin Omega 6 içeriğiyle cildi derinlemesine nemlendiriyor.

 

Nuxe Misel Makyaj Temizleme Yağı Kullanımı 

 

Mixel makyaj temizleme yağını kuru cildinize makyaj yaparak , uygulamalısınız. Uygulama sonrası durulama aşamasına geçtiğinizde cildinizde arınmış bir görünüm elde edeceksiniz. Mixel Makyaj temizleme yağı cildinizde güçlendirici, yatıştırıcı ve cildi arındıran bir etki bırakacaktır.

 

Makyaj Temizleme Yağı İçeriği Nedir? 

 

Makyaj Temizleme Yağı

 

Hipo-alerjenik olan bu ürünler sert kimyasal, paraben alkol ve renklendirici içermez doğal yağ özlerinden yapılırlar. Bu yağlar doğa da bulunan argan yağı, üzüm çekirdeği yağı, badem yağı zeytin yağı gibi doğada bulunan yağlardır. Ayrıca içeriğinde buluna A ve E vitaminleri cildinizin eksik olan vitamin ihtiyacını karşılar. Yüzünüzü yağlı his bırakmadan temizleyip nemlendiren bu ürünlerin, farklı cilt tiplerine göre çeşitli türlerde üretilmiştir.

 

Makyaj Temizleme Yağı Makyajı Nasıl Temizler?  

 

Makyaj temizleme yağları içeriğindeki yağ özleri sayesinde yüzünüzdeki makyajı ve kiri çözerek yüzünüzü temizler. Bazı maddeler su da çözünürken, bazı maddeler ise yağda çözünür, bu bilgiden yola çıkarak hazırlanan ürünlerden biri olan makyaj temizleme yağları cilde bakım yaparken temizleme de sağlar.

 

Makyaj Temizleme Yağı Cilde Zarar Verir Mi? 

 

Makyaj temizleme yağları doğal yağ özleri ( argan, tatlı badem, zeytinyağı gibi) içerdiği için cildinize zarar vermez. Cildinizin ihtiyacı olan vitaminleri de bünyesinde barındıran bu yağlar cildinizi temizlerken aksine bakım yapar.

 

Makyaj Temizleme Yağı Nasıl Kullanılır? 

 

Makyaj temizleme yağının kapağını açıp koruyucu bandı çıkarın, kullanmadan önce çalkalayıp kuru elinize veya makyaj temizleme pamuğuna 2-3 damla damlatarak yüzünüze nazikçe masaj yapın ve ardından bol su ile durulayın. Bazı makyaj yağlarının durulamaya ihtiyacı yoktur kullanmadan önce kullanma talimatlarına mutlaka uymanız gerekir.

 

Makyaj artık günümüzde sadece kadınların yaptığı bir uygulama değil artık erkeklerinde yaptığı bir uygulama, günlük dışarıya gezmeye giderken, evde otururken, işe giderken, evlenirken, film çekimlerinde her yerde makyaj insanların olmazsa olmazıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu