Moda

Hiç Duymadığınız Moda Olan Giyim Tarzları

Moda defileleri, moda dergileri, reklamlar vb. birçok yerde belli başlı moda giyim tarzları ile karşılaşıyoruz. Her ne kadar  moda tarzlarının tümünü bilmesek te az çok hangi tarz olduklarınızı anlayabiliyoruz. En önemlisi Türkiye’de bir çok kadın hangi tarzı olduğunu ve nasıl giyinmekten hoşlandığını tam olarak bilmiyor. En önemlisi de kendi tarzınızın hangi giyim tarzına girdiğini bilmemek ve ona göre alışveriş yapmamak seçenekleri kararsızlık getirebiliyor. Bu yüzden daha önce duymadığınız belki de görmediğiniz giyim tarzlarını açıklayacağım.

 

Elegant Giyim Tarzı

 

 

Elegant kelime anlamı olarak “zarif, ince, nazik,” anlamını taşır. Modada ise “zarif, titiz, düzenli, kaliteli” bir duruşu ifade ettiği gibi aynı zamanda sade ve şıklığı da simgeler. Tarihe baktığımızda 1950’ler de bilinir olsa da günümüzde de bu tarzı kullananlar çok fazla vardır.

 

Feminen Giyim Tarzı

 

 

Feminen’in kelime açıklaması “kadınsı” demektir. Feminen giyim tarzında ise kadınsı hatları önemli ölçüde vurgulayan giysiler kullanılır. Genelde günlük bir giyim tarzına sahip görünebilir. İnce ve romantik  kıyafet detayları tercih edilir.Çok fazla dekolteli giysiler tercih edilmez.

 

İlgili Link : Sokak Modasının Yeni Trendi

 

Bohem Giyim Tarzı

 

 

Bohem giyim, 1960’ların sonlarında ve 1970’li yıllarda bir hayat tarzının giyimlere yansıması ile ortaya çıkmıştır. Aslında Bohemian’den gelen bohem, kelimesi çingenelerin giyim tarzlarından gelmektedir. Seyahat etmeyi seven ve anı yaşamayı seven insanların tercih ettiği bir giyim tarzı olan bohem, daha az maliyeti ile trend ve şık kıyafetlere nazaran daha çok beğenilmiştir.

 

Peki sizin en sevdiğiniz moda türleri hangisi ?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu