Güzellik

Güneş Kremi Alacaksanız Bunlara Dikkat Edin

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte tatil sezonu da hareketlilik yaşar. Tatil bölgelerinin hava sıcaklıkları yüksek olması sebebiyle dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılması önem taşır. Ancak güneş kremi almadan önce dikkat edilmesi gereken konular vardır. Cilt üzerine uygulanan güneş kreminin kalite seviyesinin yüksek olması hem cilde zarar vermeyecek hem de güneş ışınlarına karşın cildi koruyacaktır. Ünlü kozmetik mağazalardan ya da eczanelerden satın alınması uygun görülen güneş kremi tercihi doğru seçim olacaktır.

 

Güneş Kreminde Markalı Ürünler 

 

Cilt bakımına önem veren tüm kişiler kesinlikle markalı güneş kreminden tercih etmelidir. Markalı güneş kremlerinin maliyeti biraz yüksek olsa da kişiler cilt konusunda hassas olması sebebiyle bu durumu gözden çıkarmalıdır. Çünkü tercih edilecek olan güneş kremi markalı olması sebebiyle cilde hiç bir yan etkisi olmayacaktır. Güneş sisteminde yer alan uva ve uvb ışınları ciltte kırışıklıklara ve ciltte erken yaşlanmaya sebep olur. Bu istenmeyen durumlar içinde, faktör bakımından zengin olan güneş kremleri kullanılmalıdır. Bitkisel içerikli olması ve taklit marka olmayan güneş kremleri tercihleri yapılması önem taşıyan bir detaydır. Özellikle cilt renginiz açık renk ve beyazsa artı faktöriyelli krem tercihi yapmak önem taşır.

 

Güneş Kremi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

 

Bronz bir tene sahip olmak için herkesin ilk tercih ettiği seçenek yüksek faktöriyelli güneş kremi seçimi yapmaktır. Aslına bakıldığında yüksek faktöriyelin estetik açıdan tek katkısı kremin sürülmesi gereken saattir. 50 faktöriyellik bir güneş kremi cildinizi güneş ışınından 50 dakika koruyacak anlamına gelir. Bu kremi güneşe çıkmadan 15 dakika önce sürmeniz ve 50 dakika boyunca güneşe maruz kalmanız cildinizde tahriş yapmayacaktır. Ancak taklit markaların üzerinde yazan ph dengesi ve faktöriyel derecesi sadece göstermeliktir. Bu bakımdan güneş kremi alırken fiyatlarını ayrıntılı şekilde incelemeniz gerekir. Aynı zamanda en kaliteli marka olsa bile bitkisel içerikli denilmesine rağmen bileşenlerinde azda olsa kimyasal bulunur. Bu sebeple kimyasal bileşeni en az olan ürün seçilmelidir. Bütün bunların yanı sıra güneş kremi alırken dikkat edilmesi gereken detayı ürünün markasının altındaki renk oluşturur. Kaliteli markalarda amblem rengi her zaman için yeşildir. Yeşil renk bu tarz ürünlerde organikliği simgeler. Ancak bütün bu detaylar üründe bulunsa bile ürün eğer ki çok uçuk denecek minimal değerde ise yinede bu ürünün taklit olma riski vardır.

 

Güneş Kremlerinde Kalitenin Önemi 

 

Güneş kremleri cilde direkt olarak temas eden ürünlerdir. Temas etmesinin yanı sıra cilde nüfuz edecek ve cilt altı dokuya ulaşacaktır. Ayrıca güneş kremlerini şampuan veya duş jeli gibi kozmetik ürünlerle karıştırmamak gerekir. Güneş kremlerini vücuttan arındırmak oldukça zordur. Bu bakımdan kaliteli ürün tercih etmek sağlık açısından büyük önem taşır. İyi bir güneş kremi kullanmak için süt rengi güneş kremleri tercih edilmelidir.

 

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte tatil sezonu da hareketlilik yaşar. Tatil bölgelerinin hava sıcaklıkları yüksek olması sebebiyle dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılması önem taşır. Ancak güneş kremi almadan önce dikkat edilmesi gereken konular vardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu