Sağlık

Gümüş Suyu Nedir ve Faydaları Nelerdir

Gümüş suyu, koloid gümüş olarak da bilinir ve bir terapi yöntemidir. Bu su alternatif tıpta kullanılmakta olup birçok hastalığa da iyi gelmektedir. Antibiyotik özelliği taşıyan gümüş suyu enfeksiyon hastalıklarının iyileştirilmesinde çok yardımcıdır. Kaşıntı ve tahrişleri azaltır. Dezenfektan olarak kullanılabilmektedir. Eklem romatizmalarına iyi gelir. Ansiteptik özelliği nedeniyle yüzde oluşan mikropların temizlenmesine yardımcı olur. Göz enfeksiyonlarının giderilmesine yardımcı olur. Ağız sağlığının korunmasına yardımcı olur. Kulak enfeksiyonu olan kişilerin tedavi edilmesinde kullanılabilir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde çok etkilidir.

 

Gümüş Suyu Hangi Hastalıklara İyi Gelir? 

 

Gümüş suyunun halen araştırılan ve açıklanmayan pek çok hastalığı tedavi ettiği bilinmektedir. Gümüş suyu kullanan kişilerin sinüzitleri açılır. Prostat hastalığı olan kişilerin tedavi edilmesinde kullanılabilir. Küf alerjisinin giderilmesine çok yardım eder. Soğuk algınlığı olan kişiler gümüş suyuyla tedavi edilebilmektedir. Bronşit ya da zatürree gibi hastalıkların tedavisinde kullanılabilir. Virüsler için çok etkilidir. Tüberküloz, AIDS gibi hastalıklara da iyi gelir. Lyme hastalığının tedavisinde Gümüş suyuna başvurulabilir.

 

Gümüş Suyu Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Gümüş suyunun faydalı olduğu bir gerçektir. Fakat faydalı da olsa kullanırken dikkat  edilmesi gerekenler vardır. Gümüş ağır metaller sınıfında bulunmaktadır. Çok fazla kullanıldığı zamanda zehirlenmelerin oluşmasına sebep olabilir. Uzun zaman kullanılırsa, diş etlerinin ve tenin mavileşmesine sebep olabilir. Gümüş suyu saklanırken serin ve karanlı bir oda tercih edilmelidir. Gümüş suyu kullanan kişiler, bu suyu kullandığı dönemde alkol ya da sarımsak tüketmemelidir. Kullanım esnasında küçük yudumlar halinde ağza alınmalı ve belli bir süre tutulduktan sonra yutulmalıdır. Hastalıkların tedavi edilmesinde antibiyotik gören gümüş suyu doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.

İlgili Link: Cilt Üzerindeki Lekelere Kesin Çözüm

 

Gümüş Suyunun Özellikleri Nelerdir? 

 

Alternatif tıpta çok fazla kullanılan Gümüş suyu gözle görülemeyecek kadar küçük parçalara sahiptir. Bazıları ise büyüktür. Homojenlik özelliği taşımaktadır. Vücutta herhangi bir yığılma oluşmaz. Bunun sebebi de homojen olmaktan kaynaklanmaktadır. Bu nedenle su damlacıkları birbirini itmektedir. Belirli bir sürede dolaşım sisteminde kaldıktan sonra kısa sürede dışarı atılabilir. Homojen olması ve dışarı kolayca atılabilmesi sebebiyle kalıcı bir etki ya da yan etki oluşturmamaktadır.

 

Gümüş suyunun halen araştırılan ve açıklanmayan pek çok hastalığı tedavi ettiği bilinmektedir. Gümüş suyu kullanan kişilerin sinüzitleri açılır. Prostat hastalığı olan kişilerin tedavi edilmesinde kullanılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu