Güzellik

Fondöten Nasıl Sürülür

Her bayanın kendine özgü bazı güzellik sırları bulunur. Bayanlar için güzellik ve dış görünüş, oldukça önemlidir. Fondöten, makyajın en temel unsurlarından birisidir. Doğru fondöten kullanımı ile kusursuz bir cilt elde etmek mümkündür. Fondöten ile ciltte bulunan sivilce, cilt lekeleri, renk eşitsizlikleri kapatılabilir. Ancak fondöten cilde uygulanırken bazı noktalara dikkat edilmelidir. Fondöten yanlış kullanıldığı durumlarda, cilt daha yaşlı ve kusurlu görünebilir.

 

Fondöten sürmeden önce cildin temiz ve makyaja hazır olması gerekir. Temizlenmiş bir cilt, makyajı daha kusursuz ve güzel olmasını sağlayacaktır. Yüze fondöten uygulamadan önce yönlendirme işlemi yapılması gerekir. Kaliteli ve güvenilir bir markanın nemlendirici kremi ile yüz nemlendirilmelidir. Fondöten öncesi nemlendirici sürülmesi, fondötenin yüzde daha orantılı bir şekilde yayılmasını sağlayacaktır.

 

 

Fondöten Sürerken Fırça Ve Sünger Seçimi 

 

Fondöten cilde uygulanırken, tercih edilecek fırça ve sünger seçimi de oldukça önemlidir. Kullanılan fırça ve makyaj süngeri, ne kadar kaliteli ise yapılan makyaj o kadar kusursuz olur. Kusursuz bir makyaj için tercih edilecek sünger ve fırça, yüz tipine uygun kaliteli ürünler olmalıdır. Ayrıca makyaj öncesinde makyaj fırçasının temizlenmesi gerekir. Fondöten sürmek için kullanılacak fırça ve sünger ayrı olmalıdır. Diğer makyaj malzemeleri ile fondöten fırçasının aynı olması, fondötenin cildinizde dalgalı bir görünüm ortaya çıkmasına sebebiyet verir.

 

Fondöten Sürmenin Püf Noktaları 

 

Kusursuz bir makyaj için fondöten sürmenin püf noktalarına dikkat edilmesi gerekir. Fondöten kullanırken öncelikle miktarı doğru ayarlanmalıdır. Ciltte çok fazla gözenek ve sivilce varsa, fondöten miktarı biraz daha arttırılabilir. Yüzde çok fazla gözenek sivilce yoksa daha ince tabaka şeklinde fondöten sürülmelidir.

 

Ayrıca fondöten kullanımında uygulamanın yönü çok önemlidir. Fondöten sürerken alın ve yanak kısımlarına aşağı doğru, çene kısmına ise yanlara doğru uygulamak gerekir. Fondöten sürerken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi de kullanılan ürünün kaliteli bir ürün olmasıdır. Ayrıca fondötenin, gözaltı kapaklarına tek gözün altına uygulanmaması gerekir. İyi bir makyaj için tüm makyaj malzemelerinin cilde doğru bir şekilde uygulanması cildin güzel görünmesinin en temel unsurlarıdır.

 

Fondöten cilde uygulanırken, tercih edilecek fırça ve sünger seçimi de oldukça önemlidir. Kullanılan fırça ve makyaj süngeri, ne kadar kaliteli ise yapılan makyaj o kadar kusursuz olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu