Dekorasyon

Duvar Kaplama Trendleri

Kültür tuğlası, son zamanlarda en çok tercih edilen şık duvar dekorlarıdır. Duvar kaplama trendleri yakın zamanda çok farklı tasarımlarda yer almaktadır. Taş kaplamalar, kağıt kaplamalar, ahşap tasarımlar sıkça görünmeye başlayan duvar kaplama trendleri arasındadır. Yağlıboya ve saten duvar boyaları kadar yakın zamanda duvar kaplama trendlerinde farklı tasarım arayışları da bulunmaktadır.

 

Yaşam alanlarına yakışan duvar kaplama trendleri, içerisinde yaşayan kişinin zevklerine uygun olarak tasarlanmalıdır. Eşyalar ve evin bulunduğu coğrafyaya uygun olarak tasarlanan duvar kaplama modelleri, evlere ayrı bir hava sunacaktır. Duvar kâğıtlarında son zamanlarda üç boyutlu modeller de öne çıkarak şık bir hava sunmaktadır. Yağlı boya tasarımları kadar, dekoratif taş modelleri de duvarlarda görmek mümkündür.

 

Taş Tasarımların Sunduğu Şıklık

 

Kültür tuğlasıdoğal görünüm sunması bakımından son zamanlarda en çok tercih edilen modeller içerisindedir. Düzgün ve simetrik görünümlü taş kaplamalar olduğu kadar asimetrik ve dağınık görünümlü tuğla modelleri de duvarlarda şık duracaktır. Bazı durumlarda dağınık ve farklı büyüklükte bulunan taş modeller, evlere ayrı bir hava sunacaktır. Evin dekorasyonuna göre farklı modellerde tasarlanabilir. Doğal taş modeller kadar, doğala yakın görünümlü yapay taş ve tuğlalar da tercih edilir. Bu yapay taş tasarımlar, çok daha fazla talep gören ürünlerdir. Yapay olmaları nedeniyle düşük maliyetli olmaları bu taş modellere olan talebi arttıran unsurlardandır.

 

Duvarlarda Taşların Tercih Edilmesi

 

Kültür tuğlası, diğer yapı teknolojilerine nazaran daha uygun fiyatlı olması bakımından tercih edildiği gibi başka yönlerden de talep görmektedir. Bu talep sebeplerinin arasında ısı yalıtımına da katkı sunmaları ayrı bir öneme sahiptir. Enerji tasarrufu sağlamaları sebebiyle bütçe dostu olan duvar kaplamalarıdır. Bu taş duvar tasarımları, uygun ışıklandırmalarla son derece zarif ve şık duracaktır.

 

Taşın doğal ve sıcak yapısı nedeniyle pek çok kişi yaşam alanlarında kültür tuğlalarına yönelmektedir. Son zamanlarda kültür tuğlalarını sadece evlerde görmeyip, farklı yaşam alanlarında da görmek mümkündür. Farklı iş kollarında hizmet veren çalışma ofisleri ve hizmet merkezlerinde de birbirinden şık ve farklı taş tasarımları görmek mümkündür.

 

Yaşam Alanlarında Sıcak Tasarımlar

 

Son zamanlarda ev tasarımlarında farklı döşeme teknikleri öne çıkmaktadır. Bu döşeme teknikleri arasında genç ve dinamik tasarımları da görmek mümkündür. Yaşam alanlarına sıcak ve samimi bir hava sunması bakımından taş duvar kaplamaları sıkça görmek mümkündür. Bitkilerle sarılan duvarlar, ahşap tasarımlı lamine kaplama duvarlar kadar, kültür tuğlaları da son zamanların en çok beğenilen tasarımlarıdır. İlgili Link: Şık Ve Modern Bir Banyo Dekorasyonu Oluşturmanın Yolları

 

Doğala dönüş felsefesinin de yaşam alanlarında en güzel örneğini bu kültür tuğlaları yansıtmaktadır. Eskitme görünümlü ya da parlak tasarımlı modellere rastlamak mümkündür. Tercih edilen taş modelin rengi ve yapısına göre ev döşemesi farklı olacaktır. Evlere hem modern hem de sıcak bir hava sunması bakımından kültür tuğlaları tercih edilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu