Dekorasyon

Çocuklu Ailelere Salon Dekorasyon Önerisi

Ev dekorasyonu konusuna özellikle çocuklu ailelerin daha çok dikkat etmesi gerekir. Çünkü çocuklar söz konusu olduğunda şıklıktan daha çok güvenlik önem taşır. Her ne kadar çocukların odasını onlara göre dekore etseniz de, evin diğer kısımlarında da çocuğunuzun güvenliğini ön planda tutmalısınız.

 

Çocukların dünyası son derece renkli ve eğlencelidir. Dolayısıyla evde kendi dünyalarına uygun objeler görmek isterler. Onların seveceği ufak dokunuşlar ekleyerek salon dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

 

 

Dekorasyonda Önce Güvenlik 

 

Çocuklar, yetişkin bireylere göre daha fazla düşme eğilimindedir. Dolayısıyla sivri köşeli eşyalar özellikle küçük yaştaki çocuklar için büyük tehlike oluşturur. Mobilya seçiminizde bu detaya dikkat ederek çocuğunuzu travmalara karşı koruyabilirsiniz.

 

Eğer daha önceden aldığınız sivri kenarlı mobilyaları kullanmaya devam etmek istiyorsanız, en azından çocuğunuz büyüyene kadar kenar korumalıklarını kullanabilirsiniz. Bu tür basit önlemlerle büyük kazaların önüne geçmek mümkündür.

 

Salonunuzu Renklendirin 

 

Renkli objeler çocukların ilgisini çeker. Yetişkinler için de canlı renklerin güzel duygular uyandırdığını söyleyebiliriz. Renklerin canlılığınızı ruhunuzda hissetmek için, salon dekorasyonunuz da renkli mobilyalara ya da farklı objelere yer verebilirsiniz.

 

Örneğin sadece tek bir duvarı canlı bir kırmızıya ya da mora boyatmayı düşünebilirsiniz. Bu kadar radikal bir değişim istemezseniz, renkli vazolarla ve saksılarla salonunuzu renklendirmeyi deneyebilirsiniz. Tablolar da salonunuzu renklendirmek için hoş bir fikirdir.

 

Ortak Anılarınıza Yer Verin 

 

Çocuklar anılarını hatırlayabilecek yaşa geldikten sonra, ortak anılarınıza değer verirler. Örneğin birlikte gittiğiniz bir tatil kasabasından aldığınız dekorasyon ürününü salonunuzda kullanırsanız, çocuğunuz ona her baktığında tatil günlerinizi hatırlayacaktır. İlgili Link: En Yeni Kitaplar Coşku Yayınlarında

 

Bazı atölyeler ve workshoplar yapılır. Mesela bir ahşap boyama workshopuna çocuğunuzla birlikte katılabilir, yaptığınız bu objeyi salonunuzda kullanabilirsiniz. Bu tür ortak etkinlikler, geriye hoş anılar bırakır. Üstelik dekorasyonunuza da şıklık katarsınız.

 

Fotoğraf Çerçeveleri İle Zenginleştirilen Dekorasyon

 

Çocuklu ailelerin, çocuklarıyla birlikte farklı mekanlarda çekilmiş birçok fotoğrafı olur. Güzel anılara şahitlik eden bu fotoğrafları bilgisayarınızda ya da cep telefonunuzda saklamak yerine bastırarak çerçeveleyebilirsiniz.

 

Büyük küçük çeşitli çerçevelerle salon dekorasyonunuzu zenginleştirmeniz mümkündür. Böylece çocuğunuzla olan birbirinden güzel fotoğraflarınıza her an bakabilirsiniz.

 

Ev dekorasyonu konusuna özellikle çocuklu ailelerin daha çok dikkat etmesi gerekir. Çünkü çocuklar söz konusu olduğunda şıklıktan daha çok güvenlik önem taşır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu