Estetik

Boyun Estetiği İle Yıllara Meydan Okuyun

Boyun bölgesi; yaşlanma belirtilerini en çok gösteren bölgelerden biridir. Genetik sebepler olsun ya da kilo alıp verme durumları nedeniyle olsun; boyun bölgesinde sarkmalar oluşabilir. Boyun bölgesinde gevşemeler, sarkmalar, fazla yağ dokusu gibi deforme durumlar boyun estetiğine gereksinim duydurur. Boyun estetiğinde ilk çözüm cerrahi boyun germedir. Lokal ya da genel anestezi altında kulak önünden başlayıp kulak arkasına doğru bir kesi yapılır. Sarkan bölge bu alandan gerginleştirilir ya da fazla yağ dokusu buradan alınır. Yeniden şekillendirilip kesi yapılan alan kapatılır.

 

Boyun Estetiği Sonrası  

 

Boyun estetiği sonrasında biraz ödem ve morluk durumları yaşanabilir. Bazı durumlarda hastadan 1 gece hastanede yatması önerilir ya da işlem sonrasında evinde dinlenmeye yollanır.

 

Boyun estetiğinde bir başka seçenek ise örümcek ağır estetiği ile germe işlemidir. Bu tipte geri dönüşümler son derece olumludur. Üstelik bu işlem ameliyatsız bir işlem olduğundan fazlası ile tercih edilmektedir. Hastanın deformasyonuna göre ip; ince uçlu iğnelerle cilt alt dokusuna yerleştirilir. Boyun bölgesi böylelikle gerilir, deformasyon olan bölge de form kazanır. Örümcek ağı estetiği sonrasında hasta sosyal hayatına hemen dönebilir. Boyun estetiği ameliyatları; boyunlarında kırışıklıklar, sarkmalar yaşayanlarda; boyun kaslarında deformasyon olanlarda uygulanabilir.

 

Boyun Estetiğinde Riskler Oluşabilir Mi? 

 

Kanama, enfeksiyon, iz kalma, sinirlerde hasar, yüz hareketlerinde zayıflamalar hatta hatta kayıplar oluşabilir. Duyu sinirlerinin hasarı geçici ya da kalıcı olabilir.

 

Boyun estetiği genellikle 55 yaş üzeri bayanlarda gereksinim halindedir. Bu yaşlarda yaşlanma belirtileri ortaya çıktığından özellikle derin kırışıklıklar, çizgiler belirgin hale gelir, çene altından bir deri bolluğu oluşur. Bütün bu bulgular nazarında boyun estetiğine karar verilir.

 

Ameliyat öncesinde kanama ihtimalinin azaltılması için kan sulandırıcı ilaçların kesilmesi gerekmektedir. Sigara kullanımı varsa kesilmelidir. Boyun estetiği sonrasında bir takım komplikasyonlar yaşanabilir. Kanama, enfeksiyon gibi durumlar dışında tedavi gerektiren izler de kalabilir. Özel dikişlerle bu izler en aza indirgenebilir.

 

Boyun Estetiğinde İyileşme Süreci  

 

Operasyon 1 saat kadar sürer. İşlem sonrasında komplikasyonlar için  aynı günde çıkılabilir ya da 1 gece hastanede kalma gerekebilir. Çene altından itibaren bir bandaj uygulanır. Operasyon sonrasında 1 haftalık bir istirahat sonrası normal hayata dönüş yapılır.

 

Boyun estetiği sonrasında kırışıklıklar, sarkmalar yok olur, gergin bir boyun ve belirgin bir çene yapısı ortaya çıkar. Boyun bölgesinden sarkmış bir yağ dokusu ortadan kalkar. Boyun estetiği sayesinde yaşlılık elbette ki engellenebilir bir durum değildir. Sadece deforme alanlar düzeltilerek kişi için moral düzeltici bir görüntü sağlanacaktır.

 

Boyun estetiği sonrasında biraz ödem ve morluk durumları yaşanabilir. Bazı durumlarda hastadan 1 gece hastanede yatması önerilir ya da işlem sonrasında evinde dinlenmeye yollanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu