Güzellik

Bakımlı Erkek Nasıl Olur

Bakımlı olmak denince her ne kadar akla ilk kadınlar gelse de erkeklerde de bakım şarttır. Birkaç ufak detayla bakımlı erkek olmak son derece kolaydır. Önemli olan püf noktalara dikkat etmek ve bakımı düzenli olarak yapmaktır.

Parfüm ve Deodorant Kullanmak 

Parfüm ve deodorant yalnızca bayanlara özgü değildir. Erkekler de sık sık parfüm ve deodorant kullanmalıdır. Çünkü kadınları asıl etkileyen kokudur. Tabi parfüm ve diğer ürünleri kullanırken kalitelisini tercih etmek gerekir. Böylece etkili bir koku elde etmek mümkündür. Hem ter kokusunu önlemek için hem de hoş kokmak için parfümlerin büyük önemi vardır.

Saç Kesimine Dikkat 

Erkekleri asıl bakımlı gösteren unsur saçlarının şeklidir. Bu nedenle sık sık saç kesimine dikkat etmek gerekir. Erkek kendine en çok hangi saç kesimi yakışıyorsa onu uygulamalıdır. Saç kesimi erkeği her zaman daha yakışıklı ve bakımlı gösterir. Çok kısa değil ama çok uzun bırakmayacak şekilde en azından haftada bir saçları düzelttirmek gerekir.

Sakalları Uzatmamak Gerekir 

Aşırı uzun sakallı erkeklerden kimse hoşlanmaz. Tamamen görüntü kirliliği demek bile yerinde bir terim olacaktır. Asker tıraşı yapmak gerekmiyor, saçlarla beraber düzenli olarak sakallar da kesilirse bakımlı bir yüz elde edilebilir. Her erkeğin kendine yakışan bir sakal şekli vardır bu sakal şekillerini uygulayarak yüzü ferahlatmak ve daha bakımlı görünmek mümkündür.

Tırnak ve El Bakımına Dikkat 

Erkeklerde yüz bakımı kadar el bakımı da önemlidir. Tırnakların düzenli olarak kesilmesi ve ellere nemlendirici krem sürülmesi gerekir. Nemlendirici krem her zaman elleri yumuşatır ve daha pürüzsüz görünmesini sağlar.

Kaşların Düzenli Olarak Alınması Gerekir 

Kaş aldırmak yalnızca kadınlara özgü bir bakım değildir. Erkeklerin de zaman zaman kaşlarını aldırması ve kötü görünümden kurtulması gerekir. Sadece bir cımbızla bile kaşlar alınarak hoş bir görünüm elde edilebilir.

Giyim Kuşam Önemli 

Erkeğin karizmasını gösteren asıl önemli etken kıyafettir. Spor giyim de olsa klasik giyim de olsa erkeğin giyim kuşamına önem vermesi gerekir. Kıyafetin temizliği, ütüsü ve uyumuna her zaman özen göstermek bakımlı olmak için şarttır.

Dişler Atlanmamalı 

Diş bakımı erkeklerde her zaman ön plandadır. Her gün dişlerin fırçalanması gerekli temizlik için yeterlidir. Sizler de gerekli bakımları yaparken bunlara dikkat edin.

Bakımlı olmak denince her ne kadar akla ilk kadınlar gelse de erkeklerde de bakım şarttır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu