Aktüel

Apple Mağazalarını Açmaya Başlıyor

Apple, ilk açacağı mağazalarının çalışma saatlerini normal saatlere göre daha kısa tutmayı planlıyor. Corona Virüs salgınından ötürü tüm dünyada mağazalarını kapatma kararı alan Apple, virüsün etkisini yavaş yavaş azaltması nedeniyle tedbiri elden bırakmayarak mağazalarını açmaya başladığını duyurdu. İlk olarak Güney Kore’den mağazalarını açmaya başlayacak olan Apple’ın daha öncede ABD’deki mağazalarını açacağını söyledikten sonra bu konuda somut bir eylem göstermedi. Şu an için ilk açılacak olan mağazanın Güney Kore’nin Seul kendindeki bir mağaza olacağını biliyoruz.

 

Apple, geçtiğimiz haftalarda Çin’de virüsün durma noktasına gelmesinden dolayı ülkedeki bazı mağazalarını tekrardan açmış ve diğer mağazalarını da 27 Mart günü açacağını açıklamıştı. Fakat salgının Çin dışında ki diğer ülkelerde daha kötü boyutlara ulaşmasından ötürü şirket bu açıklamayla ilgili bir şey yapmadı. Çin’de virüsün etkisinin geçmesinden dolayı şu an için bu ülkedeki mağazaları hala açık durumda ve eğer şartlar değişmezse böylede devam edecek gibi gözüküyor.

 

Çin’deki bazı mağazalar dışında şirketin tüm mağazalarının neredeyse kapalı durumda olduğunu biliyoruz. Ve kapalı durumda olan bu mağazaların ne zaman açılacağıyla ilgili henüz bir açıklamada bulunulmadı. İlgili Link: Netflix Belgesellerini İzleyicilerine YouTube’da Ücretsiz Sundu

 

Apple’ın, Seul kentindeki mağazayı açmasında Güney Kore’nin virüsle verdiği mücadeleden başarılı oranlar yakalamasına borçluyuz diyebiliriz. Şirketin bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, Güney Kore’nin Corona Virüsün yayılmasında büyük ilerleme kaydettiği ve 50 milyonun üzerindeki nüfusa sahip Güney Kore’de yalnızca 229 ölüm durumunun bulunduğu ifadeleri yer aldı. Apple’ın, bu kentteki mağazayı açarken bu sebepten biraz daha rahat olduğunu görebiliyoruz.

 

Apple’ın, Güney Kore’nin Seul kentinde açacağı mağazada çalışma saatlerini normale oranla çok daha kısa tutacağını yazımızın başında söylemiştik. Bunun en önemli sebebiyse Corona Virüs’ün şu an hala tüm dünyadan tamamen silinmiş olmaması. Mağaza açılırken, hem çalışanların hemde müşterilerin sağlıklarının ön planda tutulması planlanıyor ve mağazanın hizmetlerinde satıştan daha çok ürün desteği sağlanması hedefleniyor.

 

Apple’ın açıklamaları arasında, ürün satın almak isteyen müşteriler için ürünlerini internet üzerinden sipariş vermeleri konusu da yer alıyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu