Aktüel

Aidatsız Kredi Kartı Hangileri

Günümüz koşullarında birçok şeyden tasarruf etmemiz gerekiyor. Enflasyon oranının her yıl yükselmesiyle tavan yapan fiyatlar bizi bu duruma zorluyor. Bu sebeple her harcamamızdan belli bir miktar kısmak durumunda kalıyoruz. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımıza giren kredi kartları tasarruf yapmamızı ve hayatımızı kolaylaştırıyor.

 

Üzerimizde nakit para olmadığında ödeme yapmamızı sağlayan ve harcamalarımızı erteleyen bu araçlar sayesinde hem online hem de fiziksel olarak alışveriş yaparız. Aynı zamanda bazı kartların nakit çekim özelliği de bulunuyor. Çok sayıda avantajı bulunan kredi kartlarının ufak bir dezavantajı vardır: Yıllı kart aidatları. Bu aidatların miktarı bankadan bankaya değişiklik göstermekle birlikte çoğu insanın cebini yakabiliyor. Bu yüzden de bireylerin büyük bir kısmı kart aidatı almayan bir kredi kartı arayışına girer.

 

Hangi Kartlar Aidat Almaz? 

 

Kredi kartlarının çok farklı özellikleri ve çeşitleri bulunur. Çalıştığınız sektöre ve iş durumunuza göre tercih edebileceğiniz bu kartların bazıları sizden aidat ücreti talep etmezler. Günümüz koşullarında aidatsız bir kredi kartı kullanmak oldukça avantajlı olacaktır. Ancak aidat talep etmeyen kredi kartlarının sayısı sınırlıdır ve dikkatli seçim yapmak gerekir. Aidatsız kredi kartı kategorisine girebilecek kartlar ve özellikleri şu şekildedir: İlgili Link: Cebe Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır

 

Akbank Axess Free   

 

Türkiye’de en çok kullanılan kartlardan biri olan ve taksit erteleme seçeneği sunan Axess Free yıllık kart aidatı talep etmez.

 

İş Bankası Maximum 

 

Hayat Maximum’da sloganını kullanan Maximum kart çok sayıda kampanyaya sahip olan avantajlı bir karttır ve yıllık aidat talep etmez.

 

Garanti Bankası Bonus Flexi 

 

Alışverişlerde bol bol bonus kazandıran Bonus Flexi, kart aidatı talep etmeyen bir diğer kredi kartıdır.

 

Günümüz koşullarında birçok şeyden tasarruf etmemiz gerekiyor. Enflasyon oranının her yıl yükselmesiyle tavan yapan fiyatlar bizi bu duruma zorluyor. Bu sebeple her harcamamızdan belli bir miktar kısmak durumunda kalıyoruz.

 

ING Bank Pegasus Plus

 

Pegasus ile yaptığınız uçuşlarda size puan kazandıran bu kart yıllık kart aidatı talep etmemesi açısından da avantajlıdır.

 

HSBC Concept Kart

 

Advantage nakit puan biriktirme avantajı sunan bu kart da yıllık kart aidatı ödemeniz gerekmeyen kartlar arasındadır.

 

Odeabank Bank’O Card

 

Odeabank, çok sayıda kampanya ve imkâna sahip olan Bank’O Card’ı piyasaya sürdüğünden beri bu kart üzerinden aidat talep etmiyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu